FAQ

Kiedy i jak mogę skorzystać z usługi?

Każdorazowo, gdy tego potrzebujesz. Obsługuję Klientów online i bezpośrednio w pracowni. Pracuję głównie w dni robocze. Jestem fotografem mobilnym i często jestem w terenie. Szczególnie, gdy chcesz przyjść do mnie do pracowni to proszę wcześniej zadzwoń i umów wizytę.

Jak przebiega konsultacja online?

Umawiamy się na wybranie daty w kalendarzu. Stosujemy dogodną formę komunikacji online (Skype, Messenger, WhatsApp). Łączymy się w zarezerwowanym terminie. Konsultacja ma dwa etapy. Pierwsza część trwa do 30 minut. Dzięki niej poznajemy się przed sesją. Wsłuchuję się w Twoje potrzeby i możliwości. Na jej podstawie tworzę dostosowaną do Ciebie ofertę. W drugim etapie łączę się na kolejne 30 minut i przedstawiam inspiracje, kierunki działań, miejsce fotografowania i wizję makijażystki.

Dlaczego jest opłata za konsultację?

Ponieważ to czas twórczy, angażujący i merytoryczny. Otrzymujesz rozmowę inspirującą, dobór stylizacji, plan organizacji sesji. Również radę od stylistki i kosmetyczki. Więc nawet jeśli nie zdecydujesz się na zakup żadnego moje pakietu to zostawiam Cię z wartościowymi informacjami. Gdy jednak zdecydujesz się na współpracę i organizację sesji u mnie to cena konsultacji wchodzi w koszt wybranego pakietu sesji.

Co wpływa na moje ceny?

Muszę się przyznać, że zależy mi przede wszystkim na wysokiej jakości usługi dla Ciebie. Korzystam z najlepszych materiałów fotograficznych, fotoproduktów. Na bieżąco zaopatruję się w nowy fotosprzęt by służył w pracy. Moje ceny zawierają podatek, z którego wszyscy korzystamy. Legalnie wykorzystuję oprogramowania programów do edycji i obróbki obrazu. Poświęcam Ci wystarczająca ilość czasu by zorganizować sesję i precyzyjnie wykonać postprodukcję zdjęć, obróbkę i oprawę.

Ile czasu muszę czekać na zdjęcia?

Wersję cyfrową zdjęć przed obróbką dostajesz bardzo szybko, najczęściej jeszcze w tym samym dniu roboczym. Wówczas Ty wybierasz interesujące Ciebie zdjęcia i wskazujesz zdjęcia do dalszej obróbki. Postprodukcja obrazów trwa w zależności o ilości wybranych zdjęć, nawet do 10 dni. Oczywiście możesz też wybrać wariant szybszy decydując się na opcję ekspresową, dodatkowo płatną.

Zdjęcia biznesowe otrzymujesz w ciągu 3 dni lub 24 godzin. Zdjęcia do dokumentów (paszport, dowód, legitymacja) w ciągu 15 minut. Zdjęcia z sesji wizerunkowej lub prywatnej będą u Ciebie do 10 dni roboczych.

Realizację wydruku Twoich zdjęć w ramach usługi Pakiet odbitek lub PhotoPrintMe standardowo wykonuję do 3 dni roboczych, a w opcji ekspresowej nawet w tym samym dniu roboczym.

Gdzie odbywa się sesja zdjęciowa?

Może być zrealizowana w moim studio lub w innej przestrzeni. Wskazuję propozycję miejsc dopasowaną do planu sesji. Jestem fotografem mobilnym i działam sprawnie w terenie w różnych warunkach. Sesje prywatne realizuję najczęściej w apartamencie, oranżerii lub w pałacu. Sesje u Klienta również są możliwe. Szczególnie wtedy, gdy trzeba podkreślić atut miejsca i specyfikę pracy Klienta.

Dużą popularnością cieszy się usługa Fototaxi, gdy to ja przyjeżdżam do Klienta i wykonuję zdjęcia na miejscu.

Czy makijaż fotograficzny jest obowiązkowy?

Staram się zawsze zmotywować Klienta by zdecydował się na makijaż fotograficzny. Istotnie wpływa on na skórę i wydobywa lub ukrywa cechy szczególne. Ponadto sesja zdjęciowa to wydarzenie, znaczące, a zdjęcia zrealizowane będą służyć przez kilkanaście kolejnych miesięcy. Warto więc zadbać o skórę. Podczas makijażu, nawiązujemy rozmowę, doradzamy. Jest też możliwość skorzystania z Twojej wizażystki lub przyjście na sesję bez usługi makijażu.

Czy fotograf dojeżdża do innych miast?

Tak. Jestem fotografem mobilnym i dojazd nie stanowi dla mnie problemu. Wówczas stosuję rozkładane studio u Klienta lub korzystam z wynajętej przestrzeni. Klient nic nie dopłaca za dojazd fotografa ponad to, co zawiera zakupiony pakiet.

Kiedy i jak płacę za sesję zdjęciową?

Na podstawie wystawionej przeze mnie faktury opłacasz sesję zdjęciową przed realizacją zamówienia. Faktura zawiera informację o wybranym pakiecie. Klient zna zawartość pakietu.

Czy na sesję zdjęciową jest umowa?

Tak. Zwieramy umowę online i możemy wspólnie ją edytować. Zarówno fotograf jak i Klient są wówczas dodatkowo bezpieczni. Umowę wspiera portal prawniczy i podpisy uwierzytelniające. Dokument jest obowiązującym zapisem prawnym i na jego podstawie można egzekwować ustalenia stron w sądzie.

Czy można odwołać lub przełożyć termin sesji?

Sprawę dokładnie określa regulamin. W przypadku sesji biznesowych nie ma większego problemu, aby przełożyć termin sesji. Jeśli chodzi o sesje prywatne i wizerunkowe, kiedy zostały poniesione pewne koszty, stanowi to problem. Jeśli koszt organizacyjny jeszcze nie wystąpił wówczas 1 raz można przełożyć termin sesji bez opłaty. W przypadku wystąpienia kosztów dochodzi do mediacji i ustalonej indywidualnej dopłaty. Całkowicie sesji nie można odwołać. Stanowi to wówczas przyczynek do naruszenia postanowień zawartej umowy. Konsekwencje zerwania umowy zawiera treść umowy.

Jak płacę fotografowi?

Za wydruk zdjęć lub fotoprodukt Klient może zapłacić korzystając z płatności online i regulujesz sumę z koszyka zamówienia.

Za zdjęcia do dokumentów Klient płaci na miejscu gotówką lub kartą.

Czy moje zdjęcia będą udostępnianie?

Bez Twojej zgody nie. Pytam Klienta o zgodę na udostępnienie wizerunku. Wówczas możemy opowiedzieć słowem więcej o Tobie, a nawet eksponować kontakt do Ciebie. Może też być wariant bez podawania Twoich personaliów wówczas ja będę mógł pokazywać Ciebie w swoimi portfolio jako przykład realizacji.