Ewelina Czapiewska

Psychologia fotografii

Ewelina potraktowała sesję fotograficzną jako spotkanie z sobą. Na zdjęciach portretowych ukazała koncentrację na duchowości. Jest to dla niej szczególnie ważne w zabieganym świecie, rywalizacji i wzajemnych utyskiwań. Chciała zostawić życiowe burze i przeszkody i skupić się na utrwaleniu swojego piękna i zamiłowania do refleksji. Do zdjęć dodała elementy religijnej pobożności tj. różaniec i modlitewnik. Swoimi gestami zaznaczyła wagę jaką przywiązuję do kontaktu z Bogiem.

 

Inspirowane malarstwem

Zainteresowanie sztuką spowodowało sięgnięcia po wzory wybitnych malarzy. Ewelinie spodobało się malarstwo Gaugeuina. Ustylizowała się wykorzystując różne symbole. Pozowaniem, spojrzeniem chciała skupić się na myśli zaczerpniętej z twórczości malarza. „Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”

Seans fotograficzny

Zmiana ubrania, pozowanie, szukanie kadru to wszystko wpływa na jakość zdjęć. Jednak nie można zapomnieć o osobistych przeżyciach i emocjach osoby portretowanej. Satysfakcja z spędzonego czasu zaowocowała pięknymi, osobistymi zdjęciami.